آموزشگاه نخل سبز

کاردانی معماری

در دانشگاه فنی و حرفه ای در حال حاضر 3 رشته در حوزه معماری به دانشجویان و مخاطپان ارائه می شود . این سه رشته عبارتند از کارشناسی نکاردانی معماری ،کاردانی معماری سنتی و کادانی معماری نقشه کشی معماری -معماری .

البته همانطور که می دانید کسانی وارد دانشکده های فنی و حرفه ای می شوند که داداری مدرک دیپلم این رشته از هنرستان می شوند .

نکته قابل توجه اینکه، دانش آموزانی که وارد دوره های فنی و حرفه ای می شوند از دو امتیاز بزرگ نسبت با دانش آموزان دبیرستانی که از رشته ریاضی وارد دانشکده هنر می شوند، برخورداند. امتیاز اول اینکه پس از اخذ مدرک دیپلم فنی و حرفه ای می توانند وارد بازار کار شوند و لذا کسب درآمد را حداقل 4 سال زودتر از دانشجویانی که از رشته  ریاضی وارد دانشگاه شده اند شروع خواهد کرد و دوم اینکه دارای مهارت های عملی و کاربردی بیشتری نسبت به دانشجویان دبیرستانی که وارد رشته معماری در دانشگاه شده اند، می باشند و لذا هر دو این موارد باعث جذب سریعتر آنها به بازار کار می شود. لذا اگر در حین انجام کار، ادامه تحصیل داده و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه فنی و حرفه ای اخذ نمایند، می توانند به عنوان مهندس با تجربه و کاربلد، در این حوزه درآمد قابل توجهی کسب نمایند.

قابل توجه دانش آموزان رشته ریاضی این دانش آموزان نیز می توانند در مقطع کاردانی معماری شرکت کنند و محدودیتی برای ثبت نام آنها وجود ندارد(دانشگاههای آزاد اسلامی و دانشکده های علمی کاربردی ) به جز چند دانشکده دولتی (دانشکده شریعتی و دانشکده شمسی پور و...)که برای دانش آموزان هنرستانی اختصاص داده شده است .

لازم به ذکر است که تعدادی از دانشگاههای علمی کاربردی رشته هایی کاملا نزدیک به معماری با گرایش شهرسازی نیز ارائه می دهند ،نظیر  کاردانی فنی معماری -معماری روستایی و کاردانی فنی معماری -شهری ،معماری طراحی فضاهای داخلی و معماری و دکوراسیون داخلی لازم به ذکر است که رشته های عنوان شده دارای بیس معماری می باشند و فقط در تعدادی از واحدها با هم  اختلاف دارند .

  


,کلاس های رایگان

شروع دوره 3d max از 24 آذر

برای اطلاع از کلاس های رایگان با شماره 88177892 تماس بگیرید

آموزش V-RAY


3D MAX